Bemutatkozás

Óvodánk Döbröközön csendes, nyugodt környezetben található, kedvező környezeti adottságokkal, az egészséges életmód kialakításának és megerősítésének feltételeivel. Az épület 1984-ben épült, déli fekvésű, természetes megvilágítása jó, a csoportszobák tágas teraszra nyílnak, ahol rossz idő esetén biztosítani tudjuk a gyerekek levegőztetését.

A helyi adottságunk kihasználásával a falusi környezet megismerése, a természet szeretete és környezetünk védelmének megalapozása a célunk. Udvarunk tágas, fákkal szegélyezett, árnyékuk kellemes helyet biztosít a gyermekeknek különböző tevékenységeikhez. Óvodánk gyermekközpontú, ahol nyugodt, családias légkört biztosítunk a gyermekek optimális testi, lelki és szellemi fejlődése érdekében.

Célunk a gyerekek képességeinek fejlesztése játékban és a gyermekek egyéb tevékenységei során. Arra törekszünk, hogy felkészítsük a gyerekeket a gyorsan változó világban való eligazodásra, beilleszkedésre.
A család és óvoda szoros, harmonikus együttműködése a célunk, a szülőket partnereknek tekintjük, bizalmukat igyekszünk elnyerni. A játék a gyermek legfőbb tevékenysége és tanulásának színtere. A játékidő megnövelésére tudatosan törekszünk. A szabad játék mellett kiemelt feladatunknak tekintjük az egészséges életmódra nevelést és a zenei nevelést. Nagy hangsúlyt fektetünk az anyanyelvi nevelésre, mindennap lehetőséget teremtünk arra, hogy a gyermekek mesét hallgassanak, verseljenek, bábozzanak. Integrált nevelés keretében ellátjuk a sajátos nevelési igényű, a hátrányos és a halmozottan hátrányos helyzetű gyerekek nevelését.

Óvodai életünket átszövik a jeles napokhoz fűződő szokások, néphagyományok. Óvodánk célja, hogy a gyermeki ismeretszerzés, a személyiségfejlesztés játékosan, tapasztalati úton, az óvodás gyermekek életkori és egyéni sajátosságaihoz igazodjon. Fontos számunkra, hogy figyelembe vegyük a gyermekek egyéni fejlődési ütemét, képességét, tehetségét, szociokulturális hátterét. Fontos, hogy segítsük tehetségük kibontakozását éppúgy, mint hátrányos helyzetükből fakadó felzárkóztatásukat. Ehhez szükséges, hogy minél jobban megismerjük a gyermekeket és környezetüket, és fejlődésüket nyomon kövessük és segítsük.

Családias, érzelmekben gazdag légkört igyekszünk teremteni a csoportokban, mely védelmet, nyugalmat és boldogságot jelent számukra. Arra törekszünk, hogy az óvodáskor végére minden egészséges gyermek rendelkezzen a tanuláshoz szükséges készségekkel, képességekkel.

„A szemünkből sugárzó melegség, szeretet, odaadás ez a varázserő, ez a titka minden eljárás eredményességének.”
(Imre Sándor)