Katica csoport

Katica csoport homogén kiscsoport, létszáma 26 fő. Ebből 19 lány és 7 fiú.
Célunk, hogy a gyermekek szívesen jöjjenek óvodába, jól érezzék magukat. Szeretetteljes, derűs, nyugodt, kiegyensúlyozott légkör megteremtésével igyekszünk elérni, hogy a gyerekek megbizonyosodjanak arról, hogy gondoskodunk róluk, szeretjük őket, hogy biztonságban érezhetik magukat velünk.
Életkori sajátosságaiknak és szükségleteiknek megfelelően ölbéli ringató, hintáztató, lovagoltató mondókákkal, játékos dalocskákkal igyekszünk örömtelivé tenni az óvodában eltöltött időt. A legfontosabb feladatunk a csoport szabály és szokásrendszerének megismertetése, elsajátítatása.  Az ésszerű keretet adó szokás- és szabályrendszer biztonságérzetet, nyugalmat, a gyermekek védettségét, a közösségi érzelmeik kialakulását szolgálja.  A szokás- és szabályrendszer a napirendhez igazodik, rugalmasan alkalmazkodva a gyermekek életkori sajátosságaihoz. Velük együtt alakítjuk a szokásokat, napról napra folyamatos ismétléssel érjük el, hogy természetesek legyenek számukra a szokások, biztonságot nyújtson az állandó napirend, hogy el tudjanak igazodni a maguk módján a számukra teljesen új óvodai életben.
Az életkori sajátosságok mellett nagy hangsúlyt fektetünk az egyéni sajátosságok figyelembe vételére is. Fontosnak tartjuk, hogy az átmenet mindenkinél minél harmonikusabb legyen, hogy minél közelebb kerüljünk a kicsik lelki világához, ami által egyéni igényeit, jellemzőit is jobban megismerhetjük.
Célunk, hogy a gyermekek találják meg helyüket a csoportban, élvezzék, hogy a csoportunk tagjai, ahol elfogadják, mindig várják, és szeretik őket, és ahol megmutathatják, és kibontakoztathatják egyéniségüket, egyéni képességeiket.

A csoportban dolgozó felnőttek a 2022-2023-as nevelési évben:
Gondosné Kovács Katalin - óvodapedagógus
Orbánné Varga Nóra - óvodapedagógus